Manuel Giyotin Cam

MANUEL GİYOTİN CAM

Manuel Giyotin Cam

Son dönemlerde en çok revaçta olan cam sistemleri içinde manuel giyotin cam görünümü kadar kullanım şartları ile ilgili olarak da kullanıcılarına avantajlar sunmaktadır.

Mekânlarda kullanım alanı genişler, sert soğuk alan girişlerden gelecek soğuk önlenir, duvar örerek manzaradan mahrum kalmak yerine, manuel giyotin cam sistemi kullanılarak ortam daha güzel hale getirilir.

Öncelikle kafe ve restoranlarda soğuk rüzgârı kesmek için sıklıkla tercih edilmektedir. Manuel Giyotin Cam sayesinde ortam, kişi, mekân göz konforundan ödün vermeden taş duvarlar arasında kalmaktansa, sıklıkla tercih edilen bir alternatif olmuştur.

Bu alternatif sistem pek çok kişi tarafından beğenildiği için kullanım alanı genişleyerek yayılım göstermeye başlamıştır.

Manuel Giyotin Cam Sistemleri Kullanım Alanları

Cam rüzgâr kesici olarak kullanılan bu manuel giyotin cam sistemleri açık hava toplantıları, konser alanları, kafe ve restoranların manzara konumları için kullanılır.

Ayrıca; açık alan kafeler, nargile mekânları, bina giriş ve ortak alan balkon kısımları, hastane bahçesi, alışveriş merkezleri, otopark açıklıkları gibi pek çok alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Böylesine geniş bir çerçevede kullanılan bu ürün, her geçen gün de kullanım alanını genişletmektedir.

Rüzgâr kesici olarak bilinen manuel giyotin cam gerçek anlamda en çok da rüzgârın hızını, konforlu bir zevki için cam ile durdurmaktadır.

Bu cam sayesinde kapatılmak zorunda olunan yerlerin taş ve tuğla gibi ürünlerden olarak olan duvar yerine cam sayesinde kapanması sağlanmıştır.

Manuel Giyotin Cam Sistemleri

Rüzgârın rahatsızlık verici olduğu bazı konumlar oldukça fazladır ancak buraları belli gerekçeler doğrultusunda duvar ile kapatmak istemiyor olabiliriz.

Örneğin çok güzel bir manzara vardır ve ancak rüzgâr belli dönemlerde çok sert esiyor olduğundan burayı duvarla kapatmak yerine, cam tercih edilmesi istenilmektedir.

Aslında buraya cam ya da duvar yerine konulmak istenen asıl olarak rüzgâr kesicidir. Ancak rüzgâr kesicinin manzara kesmeleri istenilmediği için böyle bir sistem geliştirilmiş ve manuel giyotin cam üretilmiştir.

Apartmanların en üst katına bir çatı katı inşa edildiğinde buranın rüzgârını en iyi şekilde kesmek için mutlaka manuel giyotin cam kullanılmalıdır.