Rüzgâr Kırıcı

RÜZGÂR KIRICI

RÜZGÂR KIRICI

Rüzgâr kırıcı sistem, rüzgârlı havalarda rüzgârın etkisini azaltarak hava akışını oturma seviyesinden ya da bir insan boyu seviyesinden daha yukarı taşıyarak rüzgârın olumsuz etkilerini, oturulan alandan uzaklaştırmaktır.

Bu alan sadece oturma alanı olmak zorunda değildir, aynı zamanda hassas çiçeklerin bakımının yapıldığı bir mekân için de bu rüzgâr kırıcı cam sistemleri kullanılabilir.

Kullanım isteğine göre farklı alanlara sıklıkla tercih edilebilecek bu sistem son dönemlerde oldukça rağbet görmekte ve revaçtaki yerini korumaktadır.

RÜZGÂR KIRICI KULLANIM AMAÇLARI

Rüzgâr kırıcı sistemleri genel olarak; otel, restoran, kafe, teras, konut, nargile kafe, alışveriş merkezleri gibi mekânlarda rüzgârın olumsuz etkilerinden kişilerin korunmasını sağlayarak keyif alanlarını daha konforlu ve oturulur hali getirir.

Rüzgâr kırıcı sistemler sayesinde, rüzgârlı havalarda hava akışı istenilen seviyenin yukarıda taşınacak şekilde sistem kurulur ve rüzgârın olumsuz etkileri korunmak istenen mekâna zarar vermeden üstten devam eder.

Bazı kafe ve restoranlarda masaların arasına konular rüzgâr kırıcı, rüzgârı kırdığı gibi kişilere özel alan imkânı da sunar.

Özellikle pandemi döneminde covid 19’un bulaşma etkisini azaltarak oldukça popülaritesi artan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

RÜZGÂR KIRICI RENK SEÇENEĞİ MEVCUT MUDUR?

Alüminyum ve metal aksamlar siparişlere yönelik bir şekilde toz boya ile boyanmaktadır. Bu şekilde istediğiniz renk size talebiniz doğrultusunda sunulmaktadır.

Alüminyum ve metal aksamda statik toz boya uygun bir şekilde istediğiniz renge erişmek için kullanılmaktadır.

Ürünün rengini anlaşmalı olunan kurumunun renk kartelasına bakarak size uygun renk seçeneği ile istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

RÜZGÂR KIRICI SİSTEM ÖZELLİKLERİ

Rüzgâr proje sistemler hareketli cam panel sayesinde yer seviyesinden bir buçuk, iki metre kadar yüksekliğe rüzgârdan korunma imkânı sağlar.

Ayrıca; rüzgâr kırıcı sistem, manuel olarak kullanıma uygun kabul edilmektedir. Etkin ağırlık dengeleme sistemi sayesinde, yükseklik ayarı hiç zorlanmadan kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Rüzgâr kırıcı tek başına kullanılabildiği gibi, yan yana getirilerek de kullanım gösterir. Açık alanlarda rüzgâr kırıcı seperatör görevini üstlenir. Rüzgâr kırıcı bu cam sistemleri kullanım alanlarını her geçen gün arttırarak karşımıza farklı alanlarda da çıkmaktadır.