Gazebo ve Kamelyalar

GAZEBO VE KAMELYALAR

Gazebolar ve Kamelyalar

Kamelya, çardak, kameriye olarak adlandırılan dinlenme yerlerinden birisidir. Açık alanlarda dinlenmek, serinlemek ve keyifli zamanlar geçirmek adına kullanılmaktadır. Ülkemizde çok sık şekilde rastladığımız kamelyalar, insanların en konforlu dinlenme yerlerinden birisidir. Kamelyalar tercihe göre iki türlü olarak üretilerek yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Bunlar ahşap ve demir özellikli kamelyalardır. Fakat yaşam alanlarımızda daha ağırlıklı olarak kullanılan kamelya modelleri arasında ahşap olanları yer almaktadır. Çünkü doğa ile içe içe bir görüntü sergilemektedir. Üretimi son derece basit olan kamelyaların oldukça kullanışlı bir ürün olduğu söylenebilir.

Gazebolar ve Kamelyalar Şekilleri

Farklı şekillerde üretilen kamelyaların are, dikdörtgen, altıgen ya da sekizgen olanlarına rastlamak mümkündür. Fakat geometrik özellikleri, kullanılacak ortama uyum sağlayacak şekilde seçilmesi gerekmektedir. Kemalyaların üst bölümleri ise kapalı şekilde tasarlanmaktadır. Böylelikle yazın sıcak güneş ışınlarından kış aylarında ise kar ve yağmurdan korunmanıza yardımcı olmaktadır. Yazın sıcak havalarda serinlemek adına vakit geçirilen en ideal yerlerdendir.

Gazebolar ve Kamelya Özellikleri

Gazebolar ve kamelyalar, kaliteli malzeme ile üretilmektedir, böylelikle uzun ömürlü özelliğe sahip olmaktadır. Açık alanlarda kullanıldığından dolayı üst bölümü kapalı şekilde tasarlanmaktadır. Bahçe, ev, park gibi toplu yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Kenar bölümünde kullanılan korkuluklar ürünün daha güvenli hale dönüşmesini sağlamaktadır. Farklı şekillerde üretimleri söz konusu olduğundan dolayı zevke göre tasarlanması da mümkündür. Gazebolar ve kamelyaların bu denli çok fazla tercih edilen bir ürün olmasının nedeni ise emprenyeli özelliğe sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Dış bölümü daha göze hoş görünmesi adına elektrostatik fırın boya ile sorunsuzca boyanmaktadır. Bu sayede kamelyalar kullanacak olan alanlarda görsel yönden harika bir dekorasyon şıklığı sağlamaya yardımcı olur.