Şemsiyeler

ŞEMSİYELER

Şemsiyeler

Avrupa’da şemsiye,  “umbros” yani ”gölgelik” olarak tabir edilmektedir. Kötü Hava şartlarına karşı ortamlarınızın korunmasını sağlamak adına kullanılan bir üründür. İlk olarak M.Ö 1200 yıllarında kullanılmaya başlanan şemsiye, eski Mısır inanışlarınca koruyucu bir ürün olarak bilinmekteydi. İlerleyen süreç içerisinde Romalılarında kullanmaya başladıkları şemsiyeyi ilk kullanan topluluk ise Çinliler olmuştur. Eskiden beridir önemini yitrmeyerek çağımıza kadar önemini korumayı başaran şemsiyelerin farklı modelleri de ortaya çıkmıştır.

Şemsiyelerin geniş kullanım alanları olsa da en çok kullananların işletmeler olduğu görülmektedir. Çünkü işletmesine gelen müşterilerin rahat bir ortamda olmalarını sağlamak amacıyla kullanmaktadır. Özel olarak üretilen şemsiyeler, hem bireysel hem de ticari işletmeler açısından büyük bir önem arz etmektedir. Cafe, restoran, bahçe şemsiyesi gibi sayabileceğimiz pek çok modelleri bulunmaktadır. Üstelik mekanınızın büyüklük ya da küçüklüğüyle uyuşacak ölçülere sahip şemsiyeleri kullanabilmektesiniz.

Yazın güneş ışınlarından, kışında yağmur sularından korunmanıza yardımcı olmaktadır. Ev, cafe, havuz kenarı, bahçe gibi yerlerde ihtiyaca dönüşerek kullanılmaya başlanmıştır. Şemsiye üretimlerinde kaliteli kumaş teknolojisine başvurulduğundan dolayı dış etkenlere karşı dirençlidir. Böylelikle yazın güneşe karşı, kışında kötü hava şartlarına karşı kolayca önlem alabilirsiniz.

ŞEMSİYELER

Şemsiyelerin Özellikleri

Üstün özellikleri sayesinde uzun zaman boyunca yaşam alanlarınızda kullanabilmektesiniz. eleskopik ya da krikolu profilden tasarlanmış olan şemsiyeleri, istediğiniz yere kolayca sabitleyebilirsiniz. Şemsiyelerde yerli akrilik kumaş ya da ithal kumaş kullanılmaktadır. Rüzgara karşı korunması içinde ağır tabla gövdesi bulunmaktadır. Farklı renk ve tasarımları mevcut olduğundan dolayı sizlerde mekanlarınızı göz önünde bulundurarak tercihlerinizi yapabilirsiniz.

İşletmelerin konseptine kolayca uyum sağlama özelliği bulunmaktadır. Dış mekanların m2 bağlı olarak özel şekilde üretilmektedir. Şemsiye tentelerin fiyatları, kulanılacak olan alanın büyüklüğüne ve modeline  bağlı olarak da  farklılık içermektedir.